• ביטוח חיים

  ביטוח חיים

 • אובדן כושר עבודה

  אובדן כושר עבודה

 • נכות מתאונה

  נכות מתאונה

 • מחלות קשות

  מחלות קשות

 • ביטוח סיעודי

  ביטוח סיעודי

 • ביטוח בריאות

  ביטוח בריאות

 • פנסיה

  פנסיה

 • עו"ד ביטוח לאומי

  עו"ד ביטוח לאומי – איש המקצוע שאתם רוצים שיעמוד לצידכם

  המוסד לביטוח לאומי הוא מוסד שאזרחים רבים תלויים בו לצורך מחייתם הבסיסית, וזאת באמצעות מערכת קצבאות אותן מעניק הביטוח הלאומי על פי חוק. פעילות הביטוח הלאומי, על אף שלעיתים נראה כי מתנהלת במסדרונות חשוכים, מבוססת בפועל על שורה של חוקים ותקנות המגדירים בצורה מאוד מדוייקת את הפרמטרים והקריטריונים לקבלת קצבה בכל מקרה ומקרה המופיע בחוק. בהתאם לכך, כאשר אנו מתנהלים אל מול המוסד לביטוח לאומי, ראוי שנעשה זאת תוך יישום גישה משפטית, ובסיוע איש המקצוע שמכיר את כל החוקים והתקנות, את כל הזכויות וכל החובות.

  ייצוג האזרח התובע אל מול המוסד לביטוח לאומי

  עו"ד ביטוח לאומי הוא עורך דין המתמחה בהגשת תביעות לביטוח הלאומי, ובייצוג האזרח התובע אל מול המוסד לביטוח לאומי. שירותי עורך הדין המומחה נעים מהשלב בו יש לגבש את התביעה, דרך השלב בו בוחן הביטוח הלאומי את התביעה מאחורי הקלעים ואל מול התובע, וכלה בשלב של קביעת סוג הקצבה וגובהה, וכן בשלב של הגשת ערר על החלטות המוסד לביטוח לאומי. בכל אחד מן השלבים האלה, הידע המקצועי העומד לרשות האזרח התובע, יכול לעשות את ההבדל בין קבלת הקצבה הנדרשת, ובין אי קבלתה.

  שכירת עו"ד ביטוח לאומי כבר בשלב הראשון של ניהול התיק

  את עורך הדין המתמחה בתביעות ביטוח לאומי, כדאי לשכור כבר בשלבים הראשונים שבהם אתם מבינים שיש לכם קייס להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי. כבר בשלב זה, של גיבוש התיק והתביעה, ישנה חשיבות שהדברים יוצגו לביטוח הלאומי בצורה מסודרת, ועל פי כל הקריטריונים הרלוונטיים למקרה. כך למשל, במידה ועברתם תאונת עבודה, תאונת דרכים או מחלה הפוגעת בכושר ההשתכרות שלכם, ישנן דקויות רבות שיכולות להשפיע על גובה הקצבה שתקבלו, והכרת הדקויות האלה היא הכרחית כבר במפגש הראשון שלכם עם הביטוח הלאומי.

  שכירת עו"ד תוך כדי התנהלות מול הביטוח הלאומי

  יחד עם זאת, במידה והחלטתם להתנהל באופן עצמאי, ייתכן שתגיעו לשלב כלשהו בהתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי, בו תתגבש אצלכם ההבנה שאתם פשוט לא יכולים לעשות את זה לבד, ההבנה שרצון טוב וצדק הם אינם פרמטרים שמשפיעים על החלטות הביטוח הלאומי. לכשיגיע שלב זה תוכלו בהחלט לשכור את שירותיו של עו"ד ביטוח לאומי לצורך התנהלות מול הוועדות השונות, גיבוש מסמכים נדרשים, קבלת חוות דעת רפואיות והגשת עררים על פי הצורך.

  תהליכים המבוססים על חוקים ותקנות בלבד

  אנשים רבים ניגשים אל המוסד לביטוח לאומי, כשהם מצויידים בתחושת צדק עליונה, בתחושה שהם נפגעו ואחרי שנים ארוכות בהן הם משלמים ביטוח לאומי, מגיע להם שהמדינה תסתכל עליהם ותעניק להם את מה שלדעתם מגיע להם. העניין הוא שכל אותם אנשים מבינים מהר מאוד, שהדברים פשוט אינם עובדים ככה, לא רק בהיבט של קביעת הקצבה והזכאות לה, אלא גם בהיבט של גובה הקצבה, והיכולת שלה למלא את המטרה שלשמה נוצרה.

  יישום גישה משפטית טהורה בהתנהלות מול הביטוח הלאומי

  כך למשל, מרבית קצבאות הביטוח הלאומי נעות בסכומים מאוד נמוכים של אלפי שקלים בודדים בחודש. קצבאות אלה שכוללות גם קצבת נכות כללית, קצבת אובדן כושר עבודה וכדומה, הן קצבאות שלבטח אינן יכולות לספק מענה מלא לכל הצרכים שנוצרים אצל האזרח לאחר שעבר תאונה או מחלה קשה. קצבאות אלה בהחלט יכולות לסייע, אך הן לחלוטין לא נועדו לספק מענה מלא לתובע. המשמעות של הדברים היא, שהמוסד לביטוח לאומי אינו פועל על פי עקרונות של צדק או רצון טוב,אלא על פי עקרונות החוק, והחוק הוא שאמור, גם אם עושה זאת בצורה חלקית בלבד, להביא בחשבון את הצדק ואת טובת האזרח.

  גוף גדול ורב עוצמה, אבל גם לכם יש זכויות

  לאורך ההתנהלות שלכם מול המוסד לביטוח לאומי, התחושה שתלווה אתכם היא תחושה שאתם עומדים מול גורם מאוד גדול ורב עוצמה, שאין לכם באמת יכולת להשפיע עליו או להפעיל עליו מנופים של לחץ. תחושה זו היא נכונה במידה מסויימת, אך היא לחלוטין לא מחוייבת המציאות. החוק בהחלט מגדיר צורת התנהלות ראויה, והוא מגדיר גם שורה של זכויות לכל אדם המגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי. על מנת שתוכלו לממש את הזכויות האלה, עליכם תחילה להכיר אותן, והדרך הטובה ביותר הן להכיר את הזכויות שלכם והן להביא אותן לידי ביטוי בצורה הנכונה ביותר היא באמצעות שכירת עו"ד ביטוח לאומי.

  בחירת עו"ד ביטוח לאומי

  לאחר שהבנו את זה, חשוב גם להבין שלא כל עו"ד ביטוח לאומי הוא איש המקצוע שאותו אתם רוצים להעמיד לצידכם בוועדות, בערעורים ובהתנהלות הכללית שלכם מול המוסד לביטוח לאומי. ישראל היא מדינה שבה פועלים אין ספור עורכי דין, מעבר למקובל במדינות המערב, מה שאומר שרבים מהם אינם יודעים לספק את הערך האמיתי ללקוח, ויהיה עליכם לבחור את עורך הדין שלכם בצורה יסודית ומושכלת. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות המלצות שאותן תוכלו לקבל מחברים, מכרים או בני משפחה, וכן באמצעות חוות דעת מקצועיות להן תוכלו להיחשף בתקשורת, או אצל אנשי מקצוע אחרים הקשורים לעולם הביטוח הלאומי.

  מחיר זה חשוב, אבל זה לא הכל

  מרגע שבחרתם עו"ד ביטוח לאומי תוכלו לבחון את ההתנהלות שלו, ובהתאם לכך להחליט האם אתם ממשיכים איתו או מעוניינים להחליף עו"ד, ושום דבר לא סגור בפניכם. מה שכן חשוב לומר הוא, שלא תמיד יהיה זה נכון לבחור בעו"ד הזול ביותר, אם אין לכם אינדיקציות נוספות שמדובר באיש מקצוע מתאים. לפעמים כדאי לשלם מעט יותר דמי טרחה, אבל להבטיח את המקסימום המגיע לכם מהמוסד לביטוח הלאומי.

   

   

 • זקוק לייעוץ אישי?

  רוצה לקבל הערכת סיכוי ללא התחייבות? חייג: 073-7581888
  או השאר פרטים ונחזור אליך:

  שם

  טלפון

  מייל

  נושא

 • דוד סער -
  משרד עורכי דין
  טלפון: 073-7581681
  דרך מנחם בגין 44, ת"א